Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hudba u Fullu 2022

Krátky opis
XV. ročník koncertu na pamiatku Tomáša Munka a obetí holokaustu z Ružomberka v rámci projektu HUDBA U FULLU sa uskutoční vo štvrtok 15.12.2022 o 18:00 v ružomberskej synagóge. Účinkuje Slovenský komorný orchester. Koncert je venovaný pamiatke obetí holokaustu z Ružomberka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert na pamiatku Tomáša Munka a obetí holokaustu z Ružomberka

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
15.12.2022

Popis projektu

Občianske združenie Simach Art vás pozýva na XV. ročník koncertu na pamiatku Tomáša Munka a obetí holokaustu z Ružomberka.

Účinkuje: Slovenský komorný orchester

Koncert je venovaný pamiatke obetí holokaustu z Ružomberka.

Slovenský komorný orchester pod vedením Ewalda Danela uvedie skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Felixa Mendelssohna - Bartholdyho, Boaza Avniho, Romana Bergera, Petra Machajdíka, Valentina Silvestrova, Mikuláša Moyzesa, Ilju Zeljenku a Ladislava Kupkoviča.


SLOVENSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER vznikol na jeseň roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie. Pri jeho zrode stál vynikajúci huslista sliezskeho pôvodu Bohdan Warchal (1930–2000). Od svojho založenia bol jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku. Od roku 2001 vedie orchester huslista Ewald Danel.
Okrem pravidelných koncertov na pôde Slovenskej filharmónie, účinkovania na domácich a zahraničných festivaloch, orchester uskutočňuje mimoriadne koncertné projekty. Pre slovenské publikum objavil mnohé, doteraz na Slovensku neuvedené diela svetových autorov, uskutočnil slovenskú premiéru diela „Osem ročných období“ A. Vivaldiho a A. Piazzollu, vo vlastnom aranžmáne viackrát uviedol piesne J. Ježka. Významnou mierou sa podieľa na uvádzaní slovenskej hudobnej tvorby, od roku 2001 premiéroval viac ako šesťdesiat skladieb.

Názov prímateľa
Simach Art

Celkový rozpočet:
5 233,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €