Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pozdišovské mystériá

Krátky opis
Pozdišovské mystériá Jarmily Mitríkovej sú voľnou interpretáciou zaniknutej tradičnej pozdišovskej keramiky. Symboly a vzory vystupujú z úžitkovej keramiky a menia sa na veľkorozmerný reliéf. Autorka oživuje maľovaný dekor a skladá z neho abstraktné kompozície, či záhadné bytosti. Monumentálna mierka, či sochársky prístup pripomínajú skôr lezeckú stenu než klasický vyleštený tanier z vitríny.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pozdišovské mystériá

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
30.11.2022 - 04.12.2022

Popis projektu

V spolupráci s galériou Šopa som pripravila výstavu Pozdišovské mystériá. Kedže sa jedná o monumentálny reliér 4x4m s ambíciou byť v budúcnosti umiestnený priamo v architektúre, hľadali sme vhodný priestor, ktorý konfrontuje túto prácu vo verejnom priestore. Zvolili sme architektonicky zaujímavú súčasnú architektúru-foyer Fakulty umení Technickej Univerzity v Košiciach. V priebehu trvania výstavy som niekoľkokrát menila a pracovala s kompozíciou jednotlivých prvkov. Reliéf bol priamo konfrontovaný nielen s umeleckou, ale aj dizajnérskou a architektonickou obcou. Navyše bol v priebehu rozpracovanosti prezentovaný verejnosti počas Open studia v mojom ateliéri a počas série workshopov s galériou Šopa približujúcich divákovi techologický postup tvorby reliéfu.

Názov prímateľa
Jarmila Demjanovič Mitríková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
7 644,00 €