Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reflexia 190. výročia vzniku slovenského ochotníckeho divadla v živom divadelnom umení

Krátky opis
Inscenácia Zmierenie je súčasťou spoločného projektu RKC v Prievidzi a Divadla Z dvora „Reflexia 190. výročia ochotníckeho divadla na Slovensku v súčasnej divadelnej tvorbe. Prvé dve premiéry sa uskutočnia 29. a 30. 10. 2021 v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zmierenie

Miesto konania / kraj
Prievidza / Prievidza

Termín konania
29.10.2021 - 30.10.2021

Popis projektu

Zmierenie je komediálna správa Divadla Z dvora o neveselom stave našej nielen slovenskej súčasnosti. Kto chce, nech sa smeje! Kto sa nechce smiať, nech ide na ….vyberte si. Je toho dosť. A Palárik, že sa bude obracať v hrobe? My tomu neveríme. Vážime si ho, že napísal taký inšpiratívny text. Je to náš kamoš. Odpočívaj v pokoji! Máme Ťa radi Jano!
                                                                                                                                                                                  

Divadlo Z Dvora, Bojnice


Divadlo Z dvora je združenie divadelníkov z okolia Prievidze. Záujem o divadlo v ňom spojil študentov, podnikateľov, učiteľov, živnostníkov aj profesionálnych umelcov. Od roku založenia v roku 2019 stihol odpremiérovať tri inscenácie. Pálffy a Júlia, Zguriška Mix a teraz Zmierenie. Napriek nepriaznivým okolnostiam pandémie odohral do premiéry Zmierenia 29. októbra 2021 43 repríz. 

Základným priestorom, kde súbor uvádza svoje produkcie, je sála Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi.

Názov prímateľa
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Celkový rozpočet:
13 700,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €