Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Knižnica na dosah

Krátky opis
Cestovateľská beseda o Islande so Stanom Kaľavským. 06.12.2022 od 16,00 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
Veľmajstri ľad a oheň sa dohodli na remíze a vznikol hot ice land - Island

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
06.12.2022

Popis projektu

Stano Kaľavský je zanietený cestovateľ, ktorý navštívil už veľa krajín. So zážitkami z ciest sa každý rok podelí aj s čitateľmi našej knižnice. V minulých rokoch to bolo rozprávanie o Bali, Jáve, Novom Zélande, Indonézii, Ugande, Keni, Číne, Južnej Amerike či Himalájach. Tentoraz bude prezentovať zážitky s Islandu. Stano Kaľavský pôsobil ako pedagóg na Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši, je členom divadla Apostrop a tiež autorom básnických zbierok Nebo pieklo (2009) a Zbierka z pierka (2015). V roku 2021 mu vyšla zbierka cestopisov Čas na priestor. 

Názov prímateľa
Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
4 600,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €