Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Suchoň, Zagar, Zeljenka

Krátky opis
Srdečne pozývame na koncert Slovenského kvarteta spojeného s krtstom CD E. Suchoň - Komorné dielo do Zichyho paláca v Bratislave 29.11.2022 o 18:00 hod. Slovenské kvarteto uvedie diela slovenských skladateľov troch rôznych generácií - I. Zeljenka, P. Zagar a E. Suchoň.
Fotogaléria
Názov podujatia
koncert Slovenského kvarteta

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
29.11.2022

Popis projektu

Koncert Slovenského kvarteta spojeného s krstom CD E. Suchoň - Komorné dielo, ktorý sa koná 29.11.2022 o 18:00 hod. v Zichyho paláci v Bratislave Vám priblíži tvorbu troch významných slovenských skladateľov rôznych generácii. V podaní P. Vargu, E. Pingitzera, P. Zwiebela a M. Ťažkého zaznejú nasledujúce skladby: Ilja Zeljenka - Musica Slovaca, Peter Zagar - Intermezzo a Etuda, Eugen Suchoň - cyklus Obrázky zo Slovenska - Maličká som, Keď sa vlci zišli, Preletel sokol a Sonatína na vojenské motívy.
Súčasťou koncertu je aj krst 5 CD - Eugen Suchoň - Komorné dielo (1923-1977), na ktorom vo významnej miere participovalo Slovenké kvarteto.

Názov prímateľa
PQ - súbor pre komornú hudbu

Celkový rozpočet:
2 430,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €