Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Tanečnej spoločnosti Artyci na rok 2018

Krátky opis
Štvrodňový intenzívny workshop vedený tanečníkoch, choreografom a pedagógom Milanom Kozánkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Anatómia pohybu / Dancing Qigong

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
05.05.2018 - 08.05.2018

Popis projektu

Štvordňový intenzívny workshop bude náhľadom do konceptu a filozofie uvažovania o ľudskom tele a o tvorivom pohybe vo vnímaní komplementárnosti ľudského tela. Zameriame sa na posilnenie kostrového systému, prácu na vedomom usporiadaní tela a na správne využívanie fyzio-dynamiky tela. Oboznámime sa s pohybovými a energetickými centrami, cvičeniami na posilňovanie kostí, kĺbov, šliach, väzov a svalov prostredníctvom zaktivizovanie energie v tele. Budeme rozvíjať vedomý a prirodzený pohyb, týmto telu dodávať silu, flexibilitu a zároveň podnety pre tvorivý pohyb. Prostredníctvom improvizácie a kontaktnej improvizácie budeme objavovať pohybové možnosti tela. Cez takýto pohybový výskum objavovať autentický pohybový prejav, spontaneitu a prirodzenosť pohybu, ktorá je zakódovaná v každom z nás.


Počas celého workshopu nie je dôraz kladený na formu, ale na pochopenie konceptu práce a jednotlivých princípov. Na spoznávanie toho, čo znamená vedomé oddelenie sa od  „kritickej aj súdiacej mysle“ tanečníka, čím sa staneme viac pozorovateľom než „vykonávateľom“.


Workshop je určený aj pre ľudí bez predchádzajúcej tanečnej skúsenosti.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
ART SPEKTRUM

Celkový rozpočet:
29 567,00 €

Výška podpory:
26 000,00 €