Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2022

Krátky opis
Cooltajner pozýva na destké divadelné predstavenie divadielka Na hojdačke s názvom KoloBEH vody, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. októbra 2022 o 17.00 v KC Cooltajner (budova Koridoru vedľa domu kultúry).
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadielko Na hojdačke v KC Cooltajner: KoloBEH vody

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
22.10.2022

Popis projektu

O predstavení:

KoloBEH vody

13.sezóna (2021/22) v Divadle na hojdačke priniesla nové autorské predstavenie pre deti. Premiéra bola plánovaná v októbri 2020, pre pandemické opatrenia sa presunula na 3.október 2021.

Kvapka Medarda putuje svetom vo veľkých vodných pretekoch. Je veľká favoritka na víťazstvo. Cestou postupne príde na to, že pomoc živým tvorom je dôležitejšia, než prvenstvo v súťaži. A tak umýva, polieva kvety, poháňa vodný mlyn, uhasí nielen smäd ale aj požiar. Síce nakoniec vodné preteky nevyhrá, ale cennejšia než všetky kovy, je medaila za pomoc druhým. Koho z ríše rastlín a zvierat na stretne? Uvidíte v našom veselom predstavení s pesničkami.

Bábkové divadlo ponúka ideálnu možnosť, ako oživiť predmety či dokonca prírodné úkazy. S edukačným zámerom pre najmenšieho diváka sme do témy inscenácie zapracovali nielen silné environmentálne ale aj humanistické odkazy. Je našim primárnym cieľom byť vždy prvý? Uprednostníme seba, alebo víťazstvá vymeníme za radosť z pomoci blížnemu?

Vhodné pre deti 3 – 8 rokov, dĺžka 40 min.

Námet: Mária Skalová

Scenár, réžia: Lucia Lasičková

Textová úprava: Lukáš Jurko, Róbert Máťuš, Michal Legíň

Dramaturgia a produkcia: Michal Legíň

Scénografia a výroba: Miriam Horňáková

Hudba: Lukáš Cintula

Hrajú: Veronika Karolína Peštová, Michal Legíň


Vstupné 3 eurá/dieťa. Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
23 800,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €