Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2022

Krátky opis
Kultúrne centrum Cooltajner pozýva na jazzový koncert Alfa Carlssona (SWE) a Jiřího Kotaču (CZE), ktorý sa uskutoční dňa 19.10.2022 (streda) o 20.00 v Koridore - kultúrne centrum Cooltajner.
Fotogaléria
Názov podujatia
Alf Carlsson (SWE) & Jiří Kotača (CZE)| jazzový koncert v KC Cooltajner

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
19.10.2022

Popis projektu

Alf Carlsson & Jiří Kotača je spoločný projekt švédskeho gitaristu Alfa Carlssona (komponoval hudbu pre Nobelovú cenu mieru) a českého trubkára Jiřího Kotaču (výhercu Českej jazzovej žatvy 2020 a nominovaného na Cenu Anděl 2020). Týchto dvoch muzikantov spojilo štúdium v holandskom Rotterdame a pol roka po ich návrate do rodných krajín a plánovaný výlet Alfa do Česka, z ktorého sa nakoniec stalo krátke turné a následne regulárna kapela fungujúca už šiestym rokom. Tá odohrala desiatky koncertov na jazzových festivaloch a v kluboch vo Švédsku, na Slovensku, v Nemecku, Bulharsku a České republike. Dvojicu lídrov doplní na jesennej tour slovenský bubeník Kristián Kuruc. V hudbe tohto tria (a niekedy tiež kvarteta) sa miesia vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru. To prináša, spolu so sofistikovaným využitím elektroniky, unikátnu zvukovú kombináciu tejto kapely. Alf a Jiří vo svojich kompozíciách kladú dôraz na zvukovú pestrosť, silné melódie a prácu s prepájaním odlišných hudobných tradícií a koreňov jednotlivých členov kapely, ktorí majú skúsenosti s koncertovaním s na Grammy nominovanými hudobníkmi ako je napríklad Ilja Reijngoud. Spolupracujú tiež s Matúšom Jakabčicom, Davidom Dorůžkom alebo European Radio Jazz Orchestra.


Predstavia sa:

Alf Carlsson - gitara

Jiří Kotača - trúbka/krídlovka

Kristián Kuruc - bicie, pad


Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
23 800,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €