Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2022

Krátky opis
Pozývame vás na krst knihy mladého rodáka z Považskej Bystrice Martina Martinku . októbra o 15:00 v Cooltajneri.
Fotogaléria
Názov podujatia
NA POVRCHU - krst knihy Martina Martinku a KONCERT Dashka Nashka // KC Cooltajner

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
15.10.2022

Popis projektu
Martin Martinka sa po ukončení vzdelania na Gymnáziu v Považskej Bystrici vydal do Česka, kde na Univerzite Palackého v Olomouci študuje ekológiu. V tomto odbore momentálne pokračuje na doktorskom štúdiu a skúma spoločenstvá pôdnych bezstavovcov v ekosystémoch. Nadobudnuté poznatky z fungovania prírody ho neinšpirujú len vedecky, ale podnecujú i jeho dávnu náklonnosť k pútavým príbehom. Čítanie a krst knihy netradičnou zmesou, Martina Martinku s názvom NA POVRCHU. V knihe sa témou stáva príroda, ekológia a živočíchy samotné. Čítať z knihy bude Simona Bočíncová. Súčasťou programu bude aj prednáška od samotného autora o živote chrobákov, kt. vystupujú v knihe. Nasledovať bude koncert hudobníčky Dashka Nashka, ktorej hudba sa nesie v znamení piesní hlbokých koreňov na pevnom kmeni koruny tvorstva. Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
23 800,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €