Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty!

Krátky opis
Osmijankovo veľké literárne stopovanie pokračuje už piaty mesiac v regiónoch Slovenska, aby deti, ktoré sa zapojili do 14. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty! z rôznych regiónov Slovenska, tiež zasiali semienka svojho čitateľstva. Okrem tvorivých dielní sú súčasťou literárnych lekcií aj inscenované čítania s bábkohercami.
Fotogaléria
Názov podujatia
Literárne lekcie v regiónoch

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
04.04.2018 - 04.05.2018

Popis projektu

Osmijanko vyberie tentokrát zo svojej kapsičky knižku Kristy Bendovej Hravo čítame s Osmijankom o nerozlučnom kamarátstve, aby spolu s mladšími deťmi našli strateného Osmidunča a presvedčili sa o dôležitosti vzájomnej pomoci a knižku mladého slovenského autora Mareka Vadasa Útek predstaví ich starším kamarátom. Hlavný hrdina knižky má tiež  psíka Alana a spolu s ním putujú mnohými mestami a krajinami a na vlastnej koži zažívajú ľudskú hlúposť, pažravosť, nadutosť, sebectvo, ale sem-tam aj láskavosť. 

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 300,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €