Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Naše Kysuce 2022

Krátky opis
Remeslo srdcom: Rezbárstvo 2022 . Pokračovanie Remeselného workshopu v rámci projektu Naše Kysuce 2022.
Fotogaléria
Názov podujatia
Remeslo srdcom : Rezbárstvo 2022

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
03.11.2022

Popis projektu

Remeslo srdcom alebo mladí rezbári na Podzávoze

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, príspevková organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre žiakov Základnej školy ZŠ s MŠ Čadca – Podzávoz rezbársky workshop. Podujatie sa uskutočnilo v rámci projektu Naše Kysuce 2022. Projekt bol podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

3. november  patril mladým remeselníkom. Základná škola ZŠ s MŠ Čadca - Podzávoz pripravila v spolupráci s Kysuckým kultúrnym strediskom v Čadci a rezbárom Jozefom Zajacom ml. workshop so zameraním na rezbárstvo. Žiaci 8. ročníka  si v rámci workshopu vyrobili vlastné prívesky a pán rezbár im vysvetlil aké druhy dreva im priniesol a zároveň im povedal, aké vlastnosti daný typ dreva má.

 

PhDr. Mária Čanecká

Manažér pre folkór a ľudové remeslo

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci

Názov prímateľa
Kysucké kultúrne stredisko v Čadci

Celkový rozpočet:
9 600,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €