Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme a tvorme v knižnici

Krátky opis
Interaktívny seminár zameraný na prácu s knihou a detským čitateľom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Detský čitateľ - formotvorné prostredie IV.

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
30.11.2022

Popis projektu

Dňa 30. 11. 2022 privítame v priestoroch knižnice Mgr. Miroslavu Biznárovú a Mgr. Art et MgA Sidóniu Féderovú. Cieľom podujatia je zvyšovanie čitateľskej gramotností detí.   Literatúra je považovaná za jednu zo základných súčasti vzdelanosti a umenia, poskytuje priestor na emocionálny a duchovný rozvoj osobnosti človeka. Schopnosť čítať sa pokladá za základnú kompetenciu človeka, ktorá je nevyhnutá pre jeho osobný rast a funkčné zapojenie sa do spoločnosti. Bohužiaľ za posledné roky stav čítania, najmä u detí a mládeže vykazuje zhoršujúcu sa tendenciu. Pociťujeme to aj v celkovom slabšom záujme detí a mládeže o knihy.  Cieľom toho seminára je dotknúť sa tejto problematiky, ktorá učiteľov a knihovníkov najviac páli. Hľadať východiská a odpovede na otázku prečo sa to takto deje. 

Názov prímateľa
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach

Celkový rozpočet:
5 550,00 €

Výška podpory:
4 900,00 €