Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Galéria Výklad 2022

Krátky opis
Martin Bizík (1996), je absolventom Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Inštalácia s príhodným názvom Diptych je audiovizuálnym výstupom mappingu svojho okolia, z ktorého autor zbiera dáta pomocou vlastne vytvorených prístrojov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Martin Bizík - Diptych

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
18.11.2022 - 11.12.2022

Popis projektu

Martin Bizík (1996), je absolventom  Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde študoval v ateliéri digitálnych médií u prof. MgA. Ing. Michala Murina, ArtD. Prezentáciu jeho diel mohla verejnosť vnímať na mnohých skupinových výstavách nielen na Slovensku.

Inštalácia s príhodným názvom Diptych je audiovizuálnym výstupom mappingu svojho okolia. Martin Bizík sa vo svojej inštalácií zameriava na zbieranie dát z okolitého priestoru, ktoré následne pomocou vlastne vytvorených prístrojov prenáša do nielen vizuálnej podoby s výstupom na dvoch monitoroch, ale zároveň aj do audio výstupov cez reproduktory umiestnené vo výkladoch. Projekt je prepojením vedeckého a umeleckého sveta oscilujúceho na tenkej hranici. 


Názov prímateľa
Bronco n.o.

Celkový rozpočet:
9 220,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €