Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity 2022

Krátky opis
TAKTO SA PÍSALI DEJINY DEMOKRACIE je názov podujatia k udalostiam zo 17. novembra 1989. Nežná revolúcia predstavuje jednu z najvýznamnejších udalostí v našich novodobých dejinách.
Fotogaléria
Názov podujatia
TAKTO SA PÍSALI DEJINY DEMOKRACIE...

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
15.11.2022 - 25.11.2022

Popis projektu

TAKTO SA PÍSALI DEJINY DEMOKRACIE je názov podujatia k udalostiam zo 17. novembra 1989. Nežná revolúcia predstavuje jednu z najvýznamnejších udalostí v našich novodobých dejinách. Historik a spisovateľ Peter Cabadaj sa so študentmi žilinských stredných škôl porozpráva o najdôležitejších momentoch.


3x prednáška:

- 15. november 2022 o 9.15 hod. - Hotelová akadémia, Žilina

- 15. november 2022 o 11.40 hod. - Gymnázium Veľká Okružná, Žilina

- 16. november 2022 o 9.00 hod. - Súkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline 

Názov prímateľa
Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Celkový rozpočet:
21 940,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €