Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slovenské dizajnérske značky - textilný dizajn II.

Krátky opis
Výstava Slovenské dizajnérske značky – TEXTILNÝ DIZAJN II. je priamym pokračovaním úspešného projektu z roku 2021. Impulzom venovať sa tejto téme bolo vyhlásenie Roku slovenského dizajnu 2021. Nechceli sme pripraviť výstavu zaujímavých dizajnérskych produktov. O to nám nešlo. Našou ambíciou bolo pokúsiť sa o hlbšiu sondu do problematiky textilného dizajnu po roku 1989.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovenské dizajnérske značky - TEXTILNÝ DIZAJN II.

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
26.10.2022 - 10.12.2022

Popis projektu

Projekt odkrýva vznik značiek, ich koncepciu, spôsob reklamy a fungovania na trhu. Prvé značky v oblasti textilu sa začali objavovať po roku 2000, kedy vstúpili do praxe prví absolventi dizajnérskych oddelení vysokých škôl výtvarného zamerania. Ich štart nebol ľahký, trh nebol dostatočne saturovaný známymi zahraničnými značkami. Na umeleckých školách sa neprednášalo nič o marketingu. Pomohli sociálne siete, tvrdá práca a trpezlivosť. Často sa dizajnéri medzi sebou osobne nepoznajú, nemajú možnosť vymieňať si názory, podieľať sa o skúsenosti. Náš projekt má okrem iného ambíciu  pomôcť začínajúcim autorom zorientovať sa a poučiť sa zo skúseností ostatných.

Súčasťou výstavy sú video rozhovory s autormi v ich pracovnom prostredí.  Chceli sme tak priblížiť značku svojmu konzumentovi a vytvoriť platformu pre vzájomný dialóg. V minulom roku sme predstavili 11 dizajnérskych značiek, nový projekt predstaví ďalších 7 autoriek: Matu Durikovic, Johannu Grigarovú, Zuzanu Martinusovú, Veroniku Muchovú, Alexandru Opoldusovú, Zuzanu Serbákovú a Petru Zeliskovú.  Svoje značky založili medzi rokmi 2010 a 2021. Návštevníci si tak môžu vytvoriť obraz o každom z vystavujúcich, spojiť produkt, autora a jeho filozofiu. Výber značiek - autorov predstaví širokú škálu produktov. Budú tu prezentované bytové a odevné textílie a doplnky, dezény poťahových látok, topánky, plavky a tiež vzorky materiálov.

Názov prímateľa
OZ Galéria X

Celkový rozpočet:
4 450,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €