Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Knižnica na dosah

Krátky opis
Hoaxy a sociálne siete, kremeľská propaganda – prednáška pre SŠ; Zaujímavosti z histórie a súčasnosti médií - prednáška pre verejnosť. 15. november 2022 od 9,30 hod. a 16,00 hod. Prednáša redaktor Denníka N Vladimír Šnídl.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hoaxy a sociálne siete, kremeľská propaganda. Zaujímavosti z histórie a súčasnosti médií

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
15.11.2022

Popis projektu

V dvoch prednáškach pre študentov sa Vladimír Šnídl zameria na fungovanie sociálnych sietí, rozpoznávanie hoaxov a dezinformácií, upozorní na tipy a triky masívnej kremeľskej propagandy. Spolu s verejnosťou bude hľadať odpovede na otázky: Viete, ktorú vojnu začali a ktorú skončili americké médiá? Aká bola naša prvá investigatívna kauza roku 1968? A čo môžeme reálne vyčítať súčasným slovenským novinám?

Názov prímateľa
Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
4 600,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €