Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy autorskej tvorby Radoslava Piovarčiho

Krátky opis
18. Novembra 2022 Vás srdečne pozývame na reprízu inscenácie JUST ASK HER. v Divadle Štúdia tanca v Banskej Bystrici. Po prvý krát uvediem inscenáciu v divadelných priestoroch s divadelným svetelným dizajnom. Projekt Radoslava Piovarčiho, Trakt o.z. v spolupráci s Divadlom Študia tanca v Banskej Bystrici
Fotogaléria
Názov podujatia
JUST ASK HER.

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
18.11.2022

Popis projektu

Inscenácia JUST ASK HER. Môžeme sa správať k sebe viac férovo? Živé umenie je priestor pre rôzne otázky týkajúce sa nespravodlivosti v spoločnosti. Tri ženy zobrazujú , čo znamená byť limitovaná, umlčaná, či kategorizovaná.

Kedy si naozaj uvedomíme, aké dôležité je o tejto téme hovoriť nahlas? 

Máš dostatok priestoru? Cítiš sa tu dobre? Aké je to byť stredobodom pozornosti? Čo chceš povedať? Zaujíma niekoho, čo chceš povedať? Musíš zvýšiť hlas, aby ťa bolo počuť? Ako sa cítiš? Môžem s tebou zdieľať tento priestor? Správam sa k tebe férovo? Prečo si taká vážna? Čo znamená byť rešpektovaná? Ako dlho chceš čakať? Prehovorila by si, ak by ťa niekto vyzval? Zvládneš to sama? V koho topánkach momentálne kráčaš? A čo protokol? Čo sa s tým dá robiť? Dokážeme nájsť riešenie?


performeri: Lucia Bielik, Denisa Čiefová, Michaela Králiková

kostýmy: Gabriela Čechová

hudba: Nina Pixel

iniciátor projektu: Radoslav Piovarči

Názov prímateľa
TRAKT

Celkový rozpočet:
13 300,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €