Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U mešťana Rubigalla

Krátky opis
Večer v znamení histórie, bosoriek a čarodejníc, sprevádzaný skvelou stredovekou hudbou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Strigôň a Tünde Lengyelová

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
28.10.2022

Popis projektu

V závere októbra sa stretneme s rešpektovanou historičkou, autorkou knihy Bosorky, strigy, čarodejnice a porozprávame sa o tomto fenoméne v histórii Slovenska. Pútavé rozprávanie doplní historická hudba v podaní kapely Strigôň. Príďte si užiť večer v znamení stredoveku, povier a neuveriteľných príbehov!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
8 700,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €