Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Telo-Hlas-Komunita vol. III

Krátky opis
Séria workshopov s názvom Telo - Hlas - Komunita je iniciatíva kolektívu mimoOs (menovite kurátorka série Eva Priečková, organizátorka projektu Barbora Janáková) ponúknuť komplexný, kontextualizovaný a často experimentálny prístup k pohybovému zdieľaniu na sále, či mimo nej.
Fotogaléria
Názov podujatia
TELO - HLAS - KOMUNITA vol. III

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
05.11.2022 - 30.04.2023

Popis projektu
Séria workshopov s názvom Telo - Hlas - Komunita je iniciatíva kolektívu mimoOs (menovite kurátorka série Eva Priečková, organizátorka projektu Barbora Janáková) ponúknuť komplexný, kontextualizovaný a často experimentálny prístup k pohybovému zdieľaniu na sále, či mimo nej.
Snažíme sa osloviť pohybové umelkyne a umelcov, teoretičky a teoretikov s ktorými máme osobnú skúsenosť. Táto skúsenosť nás obohatila natoľko, že považujeme za dôležité zdieľať ich prístup k tancu so širšou verejnosťou.
Touto iniciatívou sa snažíme dostať do povedomia aspekty pohybového zdieľania akými sú inkluzivita, fluidné hranice toho čo je a čím môže byť tanečné umenie, či bezpečie, ktoré považujeme za piliere vzájomného rastu, dôvery a “zveľaďovania” tanečnej komunity na Slovensku, ďaleko za zbytočným rozdelením na levely a úrovne.
Anna Sedláčková
5. - 6. november 22 / Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

Irena Tomažin
1.- 2. apríl 23 / Telocvičňa - Rezidenčné Centrum pre Tanec, Račianska 78

Maria F. Scaroni
28.- 30. apríl 23 / Telocvičňa - Rezidenčné Centrum pre Tanec, Račianska 78

REGISTRÁCIA: telohramimoos@gmail.com

Anna Sedláčková
Obsah, forma a premena v tanci
Workshop prepája pohybovú exploráciu vychádzajúcu z prístupu Body – Mind Centering ® s tanečnými časťami. Ponúka individuálne skúmanie pohybu cez vybrané systémy tela a ich integráciu v partnerskej práci a v otvorenej forme kompozície.
Každý systém tela prispieva do fungovania tela svojou jedinečnou funkciou a je aj nositeľom špecifického stavu vedomia (nastavenia mysle), ktorý sa odráža v kvalite pohybu.
Zameriame sa na orgány, telesné tekutiny a aspekty kostrového systému.
Orgány sú vitálne štruktúry nášho tela, ktoré dodávajú pohybu kvalitu plnosti a váhy, podporujú tonus tela a dodávajú nášmu pohybu objem. Orgány sú aj prirodzeným domovom našich emócií a spomienok.
Telesné tekutiny sú hlavným transportným systémom tela. Zabezpečujú zmeny medzi aktivitou a odpočinkom, napätím a uvoľnením.
Kostrový systém vytvára základnú štruktúru, ktorá nám umožňuje pohyb v priestore, podporuje váhu tela a vytvára osi pozdĺž ktorých sa pohyb.
Explorácia systémov vytvára základ partnerskej práce ako aj dlhších plôch otvorenej pohybovej kompozície.

PR projektu: Soňa Kúdeľová
Grafický vizuál projektu: Ivana Kleinová
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom projektu je Bratislavský kraj, Nadácia Cvernovka a Telocvičňa - Rezidenčné centrum pre Tanec/ PLAST, Telohra, Staromestské centrum kultúry a vzdelávania Školská 14, Mestská časť Bratislava-Staré mesto.
Názov prímateľa
mimoOs

Celkový rozpočet:
4 440,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €