Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Re(štart)

Krátky opis
Inscenácia pre divákov od 5 rokov so živou hudbou a predmetovými bábkami.
Fotogaléria
Názov podujatia
Rómske rozprávky

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
12.11.2022

Popis projektu

Viete o tom, že voľakedy bolo sedem samostatných svetov, na ktorých žili ľudia, zvieratá či draci? Kto a ako stvoril svet? Čo je pravda a čo lož?
Inscenácia pre divákov od 5 rokov so živou hudbou a predmetovými bábkami. Počas deja divák spozná dva netradičné cigánske príbehy, ktoré sa tradujú už mnoho rokov. Dej inscenácie osviežia riekanky či básne v dvoch jazykoch (rómsky, slovensky) z knihy Sunoro od Viery Kováčovej.
Réžia, scenár, hrá: Miroslav Mihálek
Scénografia: Miriam Horňáková
Predstavenie vzniklo v spolupráci so združením Omama a Vierou Kováčovou.

 

Predstavenie sa uskutoční 12.11. 2022 o 11:00h v KS Impulz na Dopravej v Rači.

 

Z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia a MČ Bratislava - Rača

Názov prímateľa
SpozaVoza

Celkový rozpočet:
11 400,00 €

Výška podpory:
8 500,00 €