Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

InMusic - celoročná činnosť 2022

Krátky opis
Ivan Šiller a Tomáš Boroš Koncert s názvom Divertimento sa uskutoční už 6.11.2022 o 17:00 v Levickej synagóge. Na koncerte si budú mať poslucháči možnosť vypočuť skladby od Lea Smita, Maurica Ravela, Erika Satieho a rovnako aj od Tomáša Boroša, zo zbierky klavírnych skladieb s názvom Tarantulky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divertimento

Miesto konania / kraj
Levice / Levice

Termín konania
21.10.2022 - 06.11.2022

Popis projektu

Ivan Šiller (1977) je koncertný klavirista, pedagóg a organizátor hudobných projektov. Rád spolupracuje s inými hudobníkmi, s ktorými formuje rôzne zoskupenia – Cluster ensemble, Ensemble Ricercata alebo Prague Modern. Spoluvytvára alternatívne „vzdelávacie inštitúcie“ – študentský projekt VENI ACADEMY, či sériu detských workshopov SoundOrchestra. Je autorom množstva hudobných projektov, festivalov, či koncertných cyklov. 

Hudobné diela Tomáša Boroša (1971) zaznievajú na koncertoch, festivaloch, sú súčasťou profilových CD albumov slovenských interpretov (VENI ensemble, Elena Letňanová, MilanPaľa, Eva Šušková, Ivan Šiller), je činný aj ako klavirista (CD Situations a CD Divertimento – štvorručne s Ivanom Šillerom). Je autorom viacerých hudobnopedagogických publikácií (Hudobná edukácia, Skladačky, Hudba ako čin, Hudobná tvorba v edukácií, Situácie, Tarantulky). 


Podujatie sa koná vrámci projektu Celoročná činnosť InMusic, ktorý podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.


Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
19 450,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €