Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Torquato Tasso: Oslobodený Jeruzalem (prvá etapa)

Krátky opis
propagácia slovenského prekladu diela v časopise Studi italo-slovacchi 1, 2022 Ide o 2. slohu II. spevu, 9., 10, 18, 19. a 20. slohu X. spevu. Všetky slohy sa dotýkajú čarodejníka Ismena. Príspevok má krátky predslov v taliančine na stranách 120 - 123. Uvedené preložené slohy sú na s. 123 - 127. Oznam, že ide o propagaciu projektu podporeného FPU, je uverejnený na strane 127.
Fotogaléria
Názov podujatia
La Gerusalemme liberata: tra gli erranti

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
15.10.2022

Popis projektu

Všetky uverejnené preložené slohy sa týkajú jedinej postavy eposu: čarodejníka Ismena. Táto postava očividne prepája islamskú stredovekú intelektuálnu kultúru a vzdelanosť aristotelovského pôvodu s európskym intelektuálnym bludárstvom trinásteho a 14. storočia. Tasso premenil toto kultúrne spríbuznenie na epicky využitý základ rozpoznávania zla, proti ktorému je nasmerovaná prvá krížová výprava.

Redaktor časopisu umiestil svojvoľne vyjadrenie, že ide o propagovanie prekladu podporeného FPU, až na stranu 127. Nemohol som to ovplyvniť.


Názov prímateľa
Pavol Koprda

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
10 197,00 €