Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hviezdny maratón čítania

Krátky opis
Hviezdny maratón čítania poskytne priestor a čas na čítanie. Príďte si s nami len tak čítať. Doneste si vlastnú knihu a ponorte sa do príbehu. My vám k tomu pripravíme príjemné prostredie, občerstvenie a deň plný kultúrnych aktivít - workshop pre deti, kvíz a besedu s popularizátorom vedy Samuelom Kováčikom. Súčasťou 12 hodinového podujatia bude tiež reťazové čítanie, počas ktorého sa vždy o celej hodine budú 10 minút na pokračovanie čítať úryvky z knihy Príbehy hviezd (A. Ganeri).
Fotogaléria
Názov podujatia
Hviezdny maraton čítania

Miesto konania / kraj
Revúca / Revúca

Termín konania
05.11.2022

Popis projektu

Hviezdny maratón čítania nadväzuje na literárnu tradíciu mesta Revúca a tematicky vychádza z prelomového diela Gustáva Reussa Hviezdoveda. Jeho cieľom je podporiť prehlbovanie vzťahu medzi čitateľmi a literatúrou, a to účastnícky atraktívnym spôsobom.

Hviezdny maratón čítania poskytne priestor a čas na čítanie. Príďte si s nami len tak čítať. Doneste si vlastnú knihu, alebo si požičajte niektorú z našej malej knižnice a ponorte sa do príbehu. My vám k tomu pripravíme príjemné prostredie, občerstvenie a deň plný kultúrnych aktivít.

Hviezdny maratón čítania sa snaží zvýšiť povedomie o sci-fi literatúre interaktívnou formou prostredníctvom kvízu (s knižnými odmenami) a prinesie tiež zážitok pre milovníkov vedátorského podcastu, vedy, fyziky a astronómie vďaka besede s popularizátorom vedy Samuelom Kováčikom.

Súčasťou 12 hodinového podujatia budú okrem individuálneho čítania, besedy a kvízu aj ďalšie aktivity – workshop pre deti (i dospelých) inšpirovaný vesmírom a literatúrou, a tiež reťazové čítanie, počas ktorého sa vždy o celej hodine budú 10 minút na pokračovanie čítať úryvky z knihy Príbehy hviezd (A. Ganeri). 


9:00 - začiatok podujatia a prvé reťazové čítanie, ktoré bude pokračovať každú hodinu (10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00)

10:10 - tvorivý výtvarný workshop pre deti

16:10 - kvíz

18:10 - beseda so Samuelom Kováčikom a knihe Obyčajné zázraky

21:00 - koniec podujatia


Názov prímateľa
HumnoArt

Celkový rozpočet:
2 240,00 €

Výška podpory:
2 125,00 €