Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

JOKASTA (pracovný názov)

Krátky opis
Slovenské komorné divadlo Martin uvedie v piatok (28. 10.) a v sobotu (29. 10.) premiéru inscenácie Iokasté autora a zároveň režiséra Lukáša Brutovského.
Fotogaléria
Názov podujatia
Iokasté - premiéra

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
28.10.2022 - 29.10.2022

Popis projektu

Javisková báseň o toxickej maskulinite od Hippónakta z Efezu po Donalda Trumpa. Antika zápasí so súčasnosťou, mýtus s #metoo. Príbeh kráľovnej, ktorá si - ako v antických tragédiách býva zvykom - užila utrpenia na niekoľko životov dopredu. Príbeh ženy, ktorá vždy bola na okraji záujmu mužov (dramatických postáv, ale aj dramatikov). Príbeh postavy, ktorá v slávnej Sofoklovej tragédii dostáva najväčší priestor v momente, keď posol popisuje jej samovraždu.

Iokasté je pokus o feministickú pomstu na tomto mýte. Surreálne stretnutie antiky s našou realitou v inscenácii, ktorá prepája súčasný text s výraznou pohybovou a výtvarnou zložkou. V hlavných úlohách Jana Oľhová a Petr Konáš.

Iokasté je koprodukčný projekt SKD a Mestských divadiel pražských.


INSCENÁCIU Z VEREJNÝCH ZDROJOV PODPORIL FOND NA PODPORU UMENIA.

Názov prímateľa
Slovenské komorné divadlo Martin

Celkový rozpočet:
37 000,00 €

Výška podpory:
13 500,00 €