Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

HOAX (príspevok k mestskému zastupiteľstvu)

Krátky opis
HOAX - Príspevok k mestskému zastupiteľstvu/ BARMUSIEM - MARTIN.
Fotogaléria
Názov podujatia
HOAX-Príspevok k mestskému zastupiteľstvu

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
16.10.2022

Popis projektu

Monodráma, ktorá vychádza z osobných skúseností herca divadla Gasparego, a zároveň komunálneho poslanca v meste Liptovský Mikuláš. 

Pandémiou poznačená spoločnosť je viac ako inokedy náchylná veriť konšpiráciám a neovereným informáciám. A to nie len na sociálnych sieťach, ale táto skutočnosť sa premieta aj do spoločenského života každého z nás, formou hybridnej vojny v mestách formou mestských médií.

Monodráma je založená na konflikte medzi hercom, ktorý má hrať poslanca a medzi režisérom predstavenia. V tomto bizarnom trojuholníku prichádza ku situáciám, ktorými sa snažíme poukazovať na dezifnormácie a tenkú čiaru medzi pravdou a hoaxom.

Scenár: Ľubomír Raši a Ján Mikuš
Réžia a scénografia: Ján Mikuš
Hrá: Ľubomí
r Raši

Projekt podporil z verejných zdrojov Slovenskej republiky, Fond na podporu umenia, ktorý je zároveň hlavný partner projektu. 

Názov prímateľa
Ľubomír Raši

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 560,00 €