Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Feria de Teatro – účasť na medzinárodnom veľtrhu v Španielsku

Krátky opis
Poznatky, zážitky a skúsenosti z pozorovateľskej misie dramaturgičky a kreatívneho manažéra AND na 25. ročníku FERIA DE TEATRO v Ciudad de Rodrigo. Neformálny webinár priblíži, ako funguje medzinárodný divadelný veľtrh, ale aj to, ako súčasné divadlo rozvíja kreatívny priemysel a pomáha rozvoju regiónu Castilla y León. Webinárom s fotografiami a videoukážkami sprevádzajú členovia AND Jana Mikitková a Ján Fakla. Link na FB udalosť: https://fb.me/e/1QKJWRElj
Fotogaléria
Názov podujatia
FERIA DE TEATRO – webinár AND o španielskom divadelnom veľtrhu

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
27.10.2022

Popis projektu

V dňoch 23. – 27. 8. 2022 sa členovia AND n.o. Ján Fakla a Jana Mikitková zúčastnili 25. ročníka medzinárodného veľtrhu divadla FERIA de TEATRO, ktorý sa koná pravidelne koncom augusta starobylom meste Ciudad de Rodrigo v provincii Salamanca, ktorá patrí do najväčšej kultúrno-historickej autonómnej oblasti Španielska, Kastília a León, ležiacej https://es.wikipedia.org/wiki/Consejo_General_de_Castilla_y_Le%C3%B3n" title="Consejo General de Castilla y León">severnej https://es.wikipedia.org/wiki/Consejo_General_de_Castilla_y_Le%C3%B3n" title="Meseta Norte">časti https://es.wikipedia.org/wiki/Consejo_General_de_Castilla_y_Le%C3%B3n" title="Meseta Central">Pyrenejského https://es.wikipedia.org/wiki/Consejo_General_de_Castilla_y_Le%C3%B3n" title="Península ibérica">polostrova blízko portugalských hraníc. Mestečko s tisícročnou históriou a asi 12 tisíc obyvateľmi hostilo na 12 miestach v stredovekom centre, na hradbách, ale aj za bránami a priekopami mesta 47 umeleckých skupín zo Španielska, Portugalska a Brazílie s rozmanitým a inovatívnym programom. 

Názov prímateľa
Ansámbel nepravidelného divadla n.o.

Celkový rozpočet:
2 500,00 €

Výška podpory:
2 375,00 €