Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Premeny života

Krátky opis
Rok 2022 je Európskym rokom mládeže, zároveň sa uzavrie Medzinárodná dekáda pre zbližovanie kultúr 2013-2022. Pripomenieme si aj 80. výročie odsunu Židov počas II. svet. vojny z vtedajšieho Slovenského štátu. Verejnosti chceme poskytnúť informácie o tomto období, poukázať na spolužitie rôznych komunít a odhodlanie zachraňovať ľudské životy napriek hrozbe smrti. Priblížime históriu, osudy i súčasný život rôznych národností, aby sa udalosti minulé stali mementom pre súčasnú generáciu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Židovstvo kedysi a dnes

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
19.10.2022

Popis projektu

Premeny života v čase. O živote Židov, aký viedli pred 2. svetovou vojnou, po nej, a ako žijú teraz. Prednášajúcou bude

stredoškolská profesorka, správkyňa galérie Ľudovíta Felda, PhDr. Jana Teššerová.
Názov prímateľa
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Celkový rozpočet:
1 680,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €