Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Michal Havran: ROZPRÁVKY PRE MÚDRE DETI

Krátky opis
Rozprávkové texty autora Michala Havrana (pre ktorého ide o prvotinu v oblasti detskej literatúry) budú sprevádzané farebnými ilustráciami Barbory Šajgalíkovej. Publikácia určená pre deti od 9 rokov vyššie. Ide sofistikované, neakčné "jemné" texty, ktoré budú vhodne dopĺňať rovnako jemné ilustrácie Barbory Šajgalíkovej.
Fotogaléria
Názov podujatia
ROZPRÁVKY PRE MÚDRE DETI

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.06.2018 - 30.03.2019

Popis projektu
Ide o sofistikované, neakčné "jemné" texty, ktoré budú vhodne dopĺňať rovnako jemné ilustrácie Barbory Šajgalíkovej. Rozprávky, ktoré pripravujeme, budú spĺňať kritéria kvalitnej modernej rozprávky určenej súčasnému detskému čitateľovi tak, aby sa aj trošičku zamyslel a rozvíjal vlastnú predstavivosť. Autor sa bude snažiť v textoch pre detského čitateľ nachádzať v dianí všedného dňa romantiku a budovať jeho prirodzenú fantáziu. Malo by ísť 10 - 15 príbehov, ktoré nebudú na seba nadväzovať. Publikácia bude bohato a farebne ilustrovaná Barborou Šajgalíkovou. Kniha vyjde edícii PROLES.


Recenzie v detských časopisoch.

Ukážky z knihy i knihu samotnú plánujeme poskytnúť detským čitateľom do súťaží v časopisoch Slniečko a Zornička (posielame knihy do súťaží tohto srbského detského časopisu pre malých slovenských čitateľov). Autorské čítanie v kníhkupectve Martinus. V slovenskom rozhlase čítanie z knihy v relácii "Dada" Nagya - zároveň aj cena do súťaže relácie.


Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
6 850,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €