Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

1+1

Krátky opis
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva na októbrové podujatie z cyklu besied 1+1. Vo štvrtok 13. októbra o 17:00 v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej ul. 5 privítame spisovateľa, dramatika a scenáristu Petra Gärtnera, spoluautora komiksového príbehu o Lasicovi a Satinskom Radostná správa. Našou druhou hostkou bude vydavateľka a autorka knihy pre deti Timo a hviezdna obloha Zuzana Dušičková. Večerom bude hudobne sprevádzať Monika Jeňová.
Fotogaléria
Názov podujatia
1+1=Peter Gärtner a Zuzana Dušičková

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
13.10.2022

Popis projektu

Peter Gärtner debutoval v roku 2017 detskou knihou O čertovi Kolofónovi, ktorá vznikla na motíve úspešnej divadelnej hry jeho Bábkového divadla Morgonrock. V roku 2019 vydal svoju prvú knihu pre dospelých Veľký román vo vydavateľstve Zum Zum Production a vytvoril pôvodnú divadelnú hru Lovci duchov pre Bábkové divadlo Žilina. V roku 2020 napísal a vydal detskú ilustrovanú knihu Čakanie na sneh. Je spoluautorom komiksového príbehu o legendárnej dvojici Lasica a Satinský s názvom Radostná správa, ktorý vyšiel v roku 2021 vo vydavateľstve Monokel Books. Jeho zatiaľ posledným vydaným titulom je kniha pre deti Krpci z tretieho vchodu.

Zuzana Dušičková vyštudovala  filmovú produkciu na VŠMU a Zum Zum production aj pôvodne založila ako filmovú produkčnú spoločnosť. Keď však Marka Staviarska prišla s nápadom na napísanie knihy pre deti, o tom ako sa nakrúca film, rozhodli sa, že Marínku Somarinku vydajú samy. Proces tvorby knihy jej učaroval a postupne od filmov prešla k vydávaniu kníh. Napokon aj jednu napísala, aj keď napísať knihu nebol nikdy jej cieľ. Bolo to však osobné, pre ňu je Timo a hviezdna obloha spomienka na jej psa Tima a pre ostatných inšpirácia, že občas je veľmi krásne sa len tak pozrieť na hviezdy. Momentálne pripravuje aj jej pokračovanie.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
3 390,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €