Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Knižnica na dosah

Krátky opis
Živá knižnica, dva workshopy pre stredné školy, 18. október 2022 o 9,00 hod. a 10,45 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
Živá knižnica

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
18.10.2022

Popis projektu

„Živá knižnica“ pomáha študentom prekonávať strach z neznámeho, búra zažité stereotypy a dáva im možnosť získať vlastné skúsenosti, ktoré môžu byť odlišné od pôvodných postojov a predstáv. V Živej knižnici si namiesto tlačených publikácií môžu študenti „prepožičať“ osobu so zaujímavým životným príbehom, s ktorou by sa v reálnom živote možno nikdy neporozprávali. V polhodinovom rozhovore v malom kruhu čitateľov a čitateliek môžu lepšie spoznať príslušníkov a príslušníčky najrôznejších menšín, dozvedieť sa, ako sa im žije, čo ich teší, trápi a s čím musia denno-denne zápasiť. Workshop sa uskutoční v spolupráci s o.z. Centrum komunitného organizovania v rámci vzdelávacieho programu Školy za demokraciu.

Názov prímateľa
Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
4 600,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €