Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Návraty ku koreňom, 2. ročník

Krátky opis
Témou predposlednej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude Šitie ľanovej zástery. Na stretnutí, v sobotu 22. 10. v čase 9.00 – 12.00 hod. v priestoroch ŽIŤ v Dome kultúry (vchod od fontány), si ušijeme praktickú zásteru z prírodného plátna. Lektorkou bude Veronika Mojžišová z Rimavskej Soboty, ktorá sa venuje krajčírstvu a sama odevy aj navrhuje.
Fotogaléria
Názov podujatia
Šitie ľanovej zástery

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
22.10.2022

Popis projektu

Témou predposlednej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude Šitie ľanovej zástery. Na stretnutí, v sobotu 22. 10. v čase 9.00 – 12.00 hod. v priestoroch ŽIŤ v Dome kultúry (vchod od fontány), si ušijeme praktickú zásteru z prírodného plátna. Lektorkou  bude Veronika Mojžišová z Rimavskej Soboty, ktorá sa venuje krajčírstvu a sama odevy aj navrhuje.

V súčasnosti sú veľmi obľúbené odevy z čistých prírodných materiálov, inšpirované tradíciami, originálne jednoduchosťou a určené na bežné nosenie. My si ušijeme klasickú, štýlovú, praktickú, funkčnú zásteru zo 100% predpraného ľanu. Zástera má veľmi pohodlný a praktický strih bez zaväzovania a je doplnená veľkým funkčným vreckom. Vďaka prekríženým širším ramienkam je vhodná takmer na akúkoľvek postavu.

Poplatok 5€ zaplatíte priamo na mieste. Materiál a malé občerstvenie je v cene. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Na tvorivú dielňu je potrebné vopred sa nahlásiť, nakoľko počet účastníkov je limitovaný. Materiál a malé občerstvenie je v cene. Priamo na mieste získate návod s postupom a odkazmi na dôležité stránky. Kontakt: 0908 805076, ozoxymoron@post.sk.

 

 

Názov prímateľa
Občianske združenie OXYMORON

Celkový rozpočet:
4 350,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €