Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DRAM4LL

Krátky opis
Na Islande sa konal 9. svetový kongres organizácie IDEA, tento raz pod názvom DRAM4LL (Drama for Tall and Small). Na kongrese uviedli prezentáciu svojej odbornej činnosti aj zástupcovia divadla Thalia Teatro, v podobe master classu a odborného konferenčného príspevku. Prinášame vám podcast, ktorý sme pripravili na základe rozšírených a nových nadobudnutých skúseností počas Svetového kongresu. Témou podcastu je autorské písanie a divadlo v dlhodobo uzavretých komunitách.
Fotogaléria
Názov podujatia
DRAM4LL: Podcast: Autorské písanie a divadlo v dlhodobo uzatvorených komunitách

Miesto konania
Island

Termín konania
04.07.2022 - 08.07.2022

Popis projektu

Zaujíma vás, ako sa stať sa lepším pedagógom prostredníctvom radikálnej autorskej tvorby? Chcete vedieť, ako perfektné raňajky môžu posilniť vašu kreatívnosť a inovatívnosť? A možno plánujete vo svojej tvorbe prakticky vyskúšať princíp “divadla pre všetkých”!

Vypočujte si podcast členky divadla Thalia Teatro, slovenskej divadelníčky Moniky Necpálovej, ktorá sa v júli 2022 v Reyjavíku na Islande zúčastnila 9. svetového kongresu organizácie" target="_blank">https://www.facebook.com/IDEA.DRAMA?__cft__[0]=AZVW2KFQbA73DvvB3TT0bkB3rb4et0MUk56vOPR4Z1OB_LPZkepT0IkKxsDG5hbmRsGMvG_KOxzY_2AxX7D6SYT7xdPF3rKp2QYVzaAuQ0Wwha1-rLylflJlSJohqBeZMRCWTjGOhLT1AEg4qkbtZgHP9p_CVM_iAQRHcOjew3IAmr--Z-xil42qQl4uXCXHanM&__tn__=-]K-R"> IDEA (International Drama/Theatre and Education Association) pod názvom DRAM4LL (Drama for Small & Drama for Tall).

Porozprávame vám nielen o svojich skúsenostiach z konferenčných prednášok a workshopov, no prezradíme aj fragmenty z rozhovorov s profesionálnymi divadelnými umelcami z rôznych častí sveta, s ktorými sme počas kongresu mali možnosť stretnúť sa.

Podcast je dostupný na platformách Anchor a Spotify:

 

Medzinárodnú mobilitu členov divadla Thalia Teatro na Svetovom kongrese IDEA na Islande v roku 2022 podporil z verejných zdrojov " target="_blank">https://www.facebook.com/IDEA.DRAMA?__cft__[0]=AZVW2KFQbA73DvvB3TT0bkB3rb4et0MUk56vOPR4Z1OB_LPZkepT0IkKxsDG5hbmRsGMvG_KOxzY_2AxX7D6SYT7xdPF3rKp2QYVzaAuQ0Wwha1-rLylflJlSJohqBeZMRCWTjGOhLT1AEg4qkbtZgHP9p_CVM_iAQRHcOjew3IAmr--Z-xil42qQl4uXCXHanM&__tn__=-]K-R"> style="font-size: 10pt; font-family: Arial; background-color: transparent; font-weight: 700; font-variant-numeric: normal; font-variant-east-asian: normal; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Thalia Teatro

Celkový rozpočet:
2 107,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €