Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DRAM4LL

Krátky opis
Na Islande sa konal 9. svetový kongres organizácie IDEA, tento raz pod názvom DRAM4LL (Drama for Tall and Small). Na kongrese uviedli prezentáciu svojej odbornej činnosti aj zástupcovia divadla Thalia Teatro, v podobe master classu a odborného konferenčného príspevku. Prinášame vám odborný text, ktorý vznikol na základe rozhovorov s účastníkmi, inými profesionálmi z rôznych krajín sveta, ktorí sa zúčastnili svetového kongresu.
Fotogaléria
Názov podujatia
DRAM4LL: Text: Divadlo ako medicína a dramatické metódy ako lievik na vedomosti

Miesto konania
Island

Termín konania
04.07.2022 - 08.07.2022

Popis projektu

Odborný text autorky Mgr. Moniky Necpálovej, MA, nesie názov Divadlo ako medicína a dramatické metódy ako lievik na vedomosti. Môžete ho nájsť na webe Thalia Teatro: 

DRAM4LL:" target="_blank">https://thaliateatro.sk/dram4ll-divadlo-ako-medicina-a-dramaticke-metody-ako-lievik-na-vedomosti/">DRAM4LL: Divadlo ako medicína a dramatické metódy ako lievik na vedomosti – Thalia Teatro

Reykjavík je najväčšie mesto Islandu, krajiny plnej extrémov. Začiatkom júla (4. - 8. 7.2022) zavítali na Island odborníci z celého sveta. Island sa stal hostiteľskou krajinou pre Svetový kongres IDEA (International Drama/Theatre and Education Association). Kongres dostal označenie DRAM4LL (Drama for All - for Small and for Tall). Organizátori tým upriamili pozornosť na nevyhnutnosť vzdelávania v oblasti drámy a divadla pre všetkých bez rozdielu. Tak sa o tom vyjadruje v našom spoločnom rozhovore aj Ása H. Ragnarsdóttir, riaditeľka Akademického a pedagogického programu IDEA 2022, z Reykjavíka. 

Medzinárodnú mobilitu členov divadla Thalia Teatro na Svetovom kongrese IDEA na Islande v roku 2022 podporil z verejných zdrojov DRAM4LL:" target="_blank">https://thaliateatro.sk/dram4ll-divadlo-ako-medicina-a-dramaticke-metody-ako-lievik-na-vedomosti/">DRAM4LL: na podporu umenia.

Názov prímateľa
Thalia Teatro

Celkový rozpočet:
2 107,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €