Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

GagaLab Summer 2022

Krátky opis
Účasť na 6 dňovom tanečno-pohybovom výskume pod vedením Ohada Naharina - izraelského tanečníka, choreografa, zakladateľa Batsheva Dance Company a tvorcu pohybového konceptu "Gaga Movement Language".
Fotogaléria
Názov podujatia
GagaLab Summer 2022 - intenzívny tanečný kurz

Miesto konania
Taliansko

Termín konania
18.07.2022 - 23.07.2022

Popis projektu

GagaLab Summer každoročne organizuje Medzinárodné centrum umeleckého rozvoja Orsolina28 v Taliansku. Spoluorganizátorom je platforma Gaga.people.dancers, ktorá zastrešuje vzdelávacie aktivity GagaLab Faculty v Izraeli. Tento letný kurz ponúka zažiť priamu spoluprácu s Ohadom Naharinom a bývalými tanečníkmi Batsheva Dance Company Ianom Robinsonom a Rachael Osborne.

Obsahom kurzu boli praktické a teoretické lekcie gagy a vedené diskusie (Gaga/dancers class, Naharin's repertoire, Gaga metodika, Session). Lektor počas praktických lekcii využíva predstavivosť tanečníka a jej postupnou stimuláciou ho uvádza do multisenzorického fyzicky náročného zážitku. Toto hravé skúmanie založené na dôkladnom načúvaní a uvedomovaní si rozsahu fyzických pocitov a vnemov - má dopad na rozvoj flexibility, výdrže, obratnosti, koordinácie a efektívnosti pohybu. Kurz je navrhnutý tak, aby participantom vytváral priestor pre intenzívny skupinový či individuálny výskum. Účastníci majú neobmedzený prístup k tanečným sálam a outdoorovej študovni, kde sa môžu naplno ponoriť do svojho štúdia.

Tento intenzívny 6 dňový proces sa uzavrel ukážkou tanečných improvizácií participantov a prezentáciou naštudovanej choreografie Echad Mi Yodea. Prezentácia prebehla rámci performatívneho večera, s názvom Focus on creation v Orsoline28.

Súčasťou konceptu Orsoliny28 je šírenie myšlienky udržateľného životného štýlu. Kurz zahŕňa prehliadku celého areálu spojenú s prednáškou o hortikultúre - udržateľnom spôsobe života v závislosti od lokálnych krajinných podmienok.


Promo materiály:

https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/">https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/ href="https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/">https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/ href="https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/">https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/ href="https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/">https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/ href="https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/">https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/ href="https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/">https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/ href="https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/">https://www.orsolina28.it/en/learn/intensive/upcoming/gagalab-summer-2022/

Názov prímateľa
Michaela Králiková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 636,00 €