Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Maestro Trnave, Trnava maestrovi

Krátky opis
Koncert z duchovnej a piesňovej tvorby Mikuláša Schneidera - Trnavského, ktorého hlavným aspektom je premiéra diela Missa solemnis Tyrnaviensis in C.
Fotogaléria
Názov podujatia
Maestro Trnave, Trnava maestrovi

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
15.10.2022

Popis projektu

Maestro Trnave, Trnava maestrovi je koncert z diela hudobného skladateľa Mikuláša Shneidera - Trnavského. Dramaturgiu koncertu tvoria predovšetkým diela duchovného žánru, avšak zahrnuté sú aj piesne z jedinej autorovej operety Bellarosa, keďže hudobný motív sa odzrkadľuje aj v premiérovo uvádzanom diele Missa solemnis Tyrnaviensis in C, ktorú naštudovali a interpretovať budú trnavské spevácke zbory Technik Akademik, Tirnavia, Cantica (Z)nova, Vox Aurumque, zbor a orchester Rímskokatolíckeho cirkevného hudobného spolku sv. Mikuláša a Trnavský komorný orchester pod dirigentskou taktovkou Pavla Procházku, v dlhoročnom pôsobisku Mikuláša Schneidera - Trnavského, v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave. 

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
19 100,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €