Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity v Liptovskom kultúrnom stredisku

Krátky opis
V regionálnej prehliadke folklórnych kolektívov Liptova sa predstavia folklórne skupiny Tepličan, Šuňava, Štrbän, Kriváň, Smrečany, Poludnica, Chabenec, Biela Skala, Lúčan, Sliačanka a FZ Stráne. V programe folklórne skupiny predstavia život na dedine, sviatky a roboty na Liptove počas roka. Príjemné prostredie Liptovskej dediny Pribylina, navodí účinkujúcim ale aj divákom autentický dojem z celého programu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zôsyp - regionálna prehliadka folklórnych kolektívov Liptova

Miesto konania / kraj
Pribylina / Liptovský Mikuláš

Termín konania
04.09.2022

Popis projektu

Na regionálnej prehliadke folklórnych kolektívov Liptova, v programe pod názvom Zôsyp  sa predstavia folklórne skupiny a združenia  z nášho regiónu.

Pieseň a modlitba boli oddávna súčasťou každodenného života. Zneli z grúňov i kostolov, z príbytkov i maštalí. Práca zdobená piesňou išla ľahšie a veselšie. V programe Zôsyp prinesieme mozaiku zvykov, piesní, tancov, sviatkov ale aj činnosti a roboty súvisiace s  prácou  i remeslom. Folklórne skupiny Tepličan, Šuňava, Štrbän, Smrečany, Poludnica zo Závažnej Poruby, Chabenec z Dúbravy, Biela Skala z Hút-Borového, Lúčan, Sliačanka a Folklórne združenie Stráne z Važca nám priblížia prácu v hore, lúčne práce  a celý prierez kalendárnych obyčajov horného aj dolného Liptova. Prostredie Múzea liptovskej dediny dotvorí autentický dojem, jednotlivé vystúpenia sa sa budú odohrávať priamo vo dvoroch, účinkujúci sa prevezú na železničke, ktorá kedysi priamo v hornoliptovských obciach  zvážala drevo z hôr, využijeme aj oblasť s haťou a mlynom a na záver program ukončíme vianočnými zvykmi na amfiteátri priamo v areáli skanzenu.

Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
24 250,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €