Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

IUGTE Performing Arts Conference & Laboratory

Krátky opis
Autorka odborného príspevku "Hranice fyzického divadla", Monika Necpálová, sa zúčastnila laboratória fyzického divadla a divadelnej konferencie v rakúskom Laubeggu. IUGTE laboratórium pre profesionálnych umelcov sa konalo od 20. do 25. júla 2022 a následne sa spájalo s konferenciou, prebiehajúcou od 25. do 29. júla 2022. Medzinárodnú mobilitu umelkyne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hranice fyzického divadla (odborný príspevok z IUGTE Laboratory and Conference)

Miesto konania
Rakúsko

Termín konania
20.07.2022 - 29.07.2022

Popis projektu

V odbornom texte autorka prináša náhľad do sveta fyzického divadla a približuje aj participatívne umenie, ktoré sama na konferencii ozrejmila cez svoj master class "Cogito ergo sum: Alternative methodes of work with the audience/participants in interactive theatrical productions/programmes (programmes of the applied theatre). 

Účasť na oboch podujatiach, ktoré predstavujú spojené nádoby, umožňuje autorke textu kriticky nahliadnuť na presahy divadelných tradícií do divadelnej súčasnosti. Celé deväťdňové podujatie prebiehalo priamo na zámku Laubegg, vzdialeného približne hodinu cesty od mesta Graz. Stráž nad obidvoma aktivitami držali New International Performing Arts Institute (NIPAI) a International University for Global Theatre Experience (IUGTE).

Zámocké tiché prostredie v prírodnej scenérii. Nedostatok civilizácie, ktorý sa prvé dva dni ukazoval, ako problém, sa postupne mení. Iné podmienky aktérov laboratória fyzického divadla, na aké sme zvyknutí počas bežného (aj umeleckého) života, účastníkom postupne umožňujú meniť dlhodobo zažité návyky.

Odborný príspevok je prístupný na tomto linku: https://thaliateatro.sk/iugte-laboratorium-fyzickeho-divadla-a-konferencia-2022-hranice-fyzickeho-divadla/?fbclid=IwAR2UYpG-NNaq3ODlMmRjBnf7EWNmgqncGAWENYi4W-OsjqJ7Ua9o7OfY948"> style="font-size: 12pt; color: rgb(17, 85, 204); font-variant-numeric: normal; font-variant-east-asian: normal; text-decoration-line: underline; text-decoration-skip-ink: none; vertical-align: baseline;">IUGTE Laboratórium fyzického divadla a konferencia 2022: Hranice fyzického divadla – Thalia Teatro

Názov prímateľa
Monika Necpálová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 750,00 €