Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Douglas Stuart: Shuggie Bain/ John Fowles: Mág

Krátky opis
Vydanie dvoch kníh: Fowles John, Mág, vydanie 31.5.2022 Stuart Douglas, Shuggie Bain, vydanie 25.7.2022 Tretia žiadosť sa nerealizovala z dôvodu neskorého dodania prekladu, finančný príspevok vo výške 3000,- EUR bol vrátený späť na účet FPU.
Fotogaléria
Názov podujatia
Knihy

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
31.05.2022 - 30.09.2022

Popis projektu

Prvé slovenské vydanie knihy Shuggie Bain, za ktorú škótsko-americký spisovateľ Douglas Stuart, získal prestížne literárne ocenenie Booker Prize. Prináša dojímavý portrét Shuggieho Baina, inšpirovaný skutočným životným príbehom autora, a zároveň ponúka tragický obraz súžitia dieťaťa s rodičom alkoholikom. Titul výrazne obohatí edíciu ODEON pre náročnejšieho čitateľa a má všetky predpoklady stať sa ikonickou literárnou klasikou.

Prvé slovenské vydanie kultového románu anglického autora Johna Fowlesa. Jedno z najoceňovanejších diel svetovej literatúry prináša dynamický príbeh hľadania identity a mystifikácie, no zároveň je literárnym, filozofickým a psychologickým experimentom, a to nielen s hlavnou postavou, ale predovšetkým s čitateľom. Cieľovou skupinou diela sú priaznivci svetovej literárnej klasiky kvalitných kníh.

Vydanie nového prekladu historického spoločenského románu Trh márností, ktorý je satirickou kritikou anglickej spoločnosti prvej polovice 19. storočia. Kniha patrí medzi významné diela svetovej klasiky, mapuje nielen občianske dianie na pozadí napoleonských vojen, ale aj postavenie žien či fungovanie dobového spoločenského rebríčka. Autor zároveň ponúka majstrovskú sondu do duše vtedajšieho človeka. Dielo je určené pre priaznivcov kvalitných historických a spoločenských románov.

Názov prímateľa
IKAR, a.s.

Celkový rozpočet:
35 636,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €