Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Patrik Kovačovský: Spolužitie (zo série Kompresia ako sekundárna recyklácia)

Krátky opis
Akvizície 2021 Výstava diel získaných do zbierok Záhorskej galérie v roku 2021.
Fotogaléria
Názov podujatia
Akvizície 2021

Miesto konania / kraj
Senica / Senica

Termín konania
06.09.2022 - 20.11.2022

Popis projektu

Výstava Akvizície 2021 návštevníkovi predstavuje štyri umelecké diela, ktoré naša galéria získala minulý rok kúpou prostredníctvom finančnej podpory z Fondu na podporu umenia alebo darom autora. Ide o diela Patrika Kovačovského (2 objekty zo série Kompresia ako sekundárna recyklácia z roku 2018 – kúpa a jeden voľne položený objekt s názvom Samota z rokov 2018-19 získaný darom). Ďalej sú to 2 závesné obrazy autora Milana Mikulu s kompletnou fotodokumentáciou a záznamom z akcie s názvom Predobraz / Podobraz v roku 2008, ktorých nadobudnutie podporil Fond na podporu umenia. Akvizície uzatvára obojstranná veľkoformátová farebná fotografia Lenky L. Lukačovičovej s názvom Trnávka – testovanie pri saleziánskom kostole, 2020 z cyklu Lonely Planet.

Všetky diela obohatili zbierkový fond galérie o autorov strednej a mladšej generácie, ktorých tvorba je v Záhorskej galérii zastúpená viac-menej sporadicky.

Názov prímateľa
Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici

Celkový rozpočet:
3 760,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €