Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme a tvorme v knižnici

Krátky opis
Autor predstaví svoju novú knihu „Tieň náhrobného kameňa“ z prostredia Byzantskej ríše, ktorej okraje na severe siahali až k Vihorlatským vrchom. A práve tu v Michalovciach sa našla kamenná doska z tohto obdobia. Román opisuje možnú súvislosť s bulharským cárovičom Presianom, ktorý tu prežil posledné roky svojho života.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vincent Labšanský a jeho tvorba

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
05.10.2022

Popis projektu

Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického privíta 5.10.2022 o 10:00 regionálneho autora Vincenta Lapšanského (1942). Rodák z Michaloviec, pôvodným povolaním elektrotechnik.  Písaniu sa začal okrajovo venovať začiatkom 60-rokov. Svoje zážitky a skúsenosti z ciest po vtedajšom „západe“ zúročil v cestopisných črtách „Dva týždne v krajine tulipánov“ (Holandsko) a o rok neskôr v „Parížskom denníku“ (Francúzsko a NSR). K písaniu sa však vrátil po pätnástich rokoch. Vtedy vznikla „Jaskyňa plná zlata“ V nasledujúcich rokoch autor napísal ďalšie historické povesti: „Posledný po meči“, historické romány: „Démon hnevu“, „Zemplínske tajomstvá“ a jeho najnovší román „Tieň náhrobného kameňa“, ktorý publikoval tento rok. Okrem historických tém sa autor nevyhýba ani súčasnosti. Do tlače sú pripravené: „Zimná záhrada a iné poviedky“, a tiež „Edmond a iné poviedky“.


 

Názov prímateľa
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach

Celkový rozpočet:
5 550,00 €

Výška podpory:
4 900,00 €