Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tváre z kníh 2

Krátky opis
Podpora a motivácia k čítaniu a rozvoj čitateľskej gramotnosti u detí, mládeže i dospelých, organizovaním kvalitných kultúrnych a vzdelávacích programov, prostredníctvom širokej škály inovatívnych podujatí v komunitnom prostredí knižnice.
Fotogaléria
Názov podujatia
Po stopách kocúra Felixa s celou rodinou

Miesto konania / kraj
Trebišov / Trebišov

Termín konania
19.10.2022

Popis projektu

19. októbra 2022 o 16:00 h v priestoroch knižnice - rodinný večer, pre rodičov a ich ratolesti s Lenkou Šingovskou, ktorá je autorkou projektu Po stopách kocúra Felixa, ktorý u detí rozvíja a buduje národné povedomie už od útleho detstva.


Zároveň vydala publikácie o Slovensku, pod názvom Slovensko – krajina plná tajomstiev, ktoré ponúkajú deťom možnosť prebudiť vrúcny vzťah k tradíciám a k domovine. Príbehy v knihe sú písané v slovenskom aj v anglickom jazyku.

Kniha  "Z babičkinej truhlice" má za  cieľ osloviť nielen detského čitateľa a odovzdať mu časť z nášho zachovaného ľudového umenia.

Slovensko-anglická kniha s názvom "Dodo v krajine permoníkov" vyrozpráva detskému čitateľovi fantazijný príbeh, odohrávajúci sa v banských lokalitách na Slovensku, ktoré sa hrdia slávnou minulosťou a sú opradené mnohými tajomstvami.

Názov prímateľa
Zemplínska knižnica v Trebišove

Celkový rozpočet:
2 778,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €