Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vydanie troch diel pôvodnej slovenskej umeleckej literatúry

Krátky opis
V novom historickom románe s prvkami trileru invenčne prepája realitu s fikciou, súčasnosť s dávnou históriou. Príbeh je rámcovaný autorovým pátraním po súvislostiach záhadných úmrtí spôsobených meňavkou naegleria floweri, ktoré sa vyskytli aj v Československu 60. rokov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vojtech Czobor: Zabiť diabla nie je hriech

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
01.11.2021 - 27.09.2022

Popis projektu

V novom historickom románe s prvkami trileru invenčne prepája realitu s fikciou, súčasnosť s dávnou históriou. Príbeh je rámcovaný autorovým pátraním po súvislostiach záhadných úmrtí spôsobených meňavkou naegleria floweri, ktoré sa vyskytli aj v Československu 60. rokov. Do "súčasného" rámca je zasadená dráma krutého lúpežného rytiera Imricha Balassu II. zo 17. storočia a jeho ženy Barbory, ktorú zabil pre podozrenie z bosoráctva. Balassa viac ráz neuveriteľne unikol smrti, aby napokon zomrel za záhadných okolností. Do verne vykreslených dobových reálií autor vsadil dobrodružný príbeh o snahe niekoľkých žien zneškodniť krutého vládcu.

Názov prímateľa
Vydavateľstvo Matice slovenskej, s. r. o.

Celkový rozpočet:
9 158,00 €

Výška podpory:
6 600,00 €