Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ludwig van

Krátky opis
V rámci projektu Ludwig van si originálnym spôsobom pripomenieme 250. výročie narodenia skladateľa L. van Beethovena (celosvetovo z dôvodu pandémie posunutého na rok 2021) a 90. výročie narodenia všestranného umelca M.Kagela (1931 - 2008).
Fotogaléria
Názov podujatia
Ludwig van v Bratislave

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
05.10.2022

Popis projektu

V rámci projektu Ludwig van si originálnym spôsobom pripomenieme 250. výročie narodenia skladateľa L. van Beethovena (celosvetovo z dôvodu pandémie posunutého na rok 2021) a 90. výročie narodenia všestranného umelca M.Kagela (1931 - 2008). Ideovo vychádzame z originálneho uchopenia Beethovenovej hudobnej tvorby vo filme Ludwig van: ein Bericht (1969)a grafickej kompozície Ludwig van: Hommage von Beethoven (1970), obe od M. Kagela. Budeme prezentovať nové multimediálne dielo založené na realizácii otvoreného konceptu M.Kagela: Ludwig van, ktoré v sebe spája prácu s filmom, performance a hudbu. Premietneme film M.Kagela - Ludwig van: ein Bericht, na ktorý sme získali exkluzívnu licenciu a na Slovensku ho premiérovo uvedieme. Našim hlavným zámerom je tvorba multimediálneho diela v intenciách "Kagelovského inštrumentálneho divadla", s výrazným podielom hudobnej, filmovej a performatívnej zložky, kde hudobníci sú zároveň realizátormi scénickej zložky predstavenia. 

Názov prímateľa
Medzinárodná spoločnosť pre súčasnú hudbu - Slovenská sekcia

Celkový rozpočet:
16 150,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €