Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vydanie knižných publikácií pre deti a mládež 2021

Krátky opis
Voľné pokračovanie diela Povesti, príbehy a povedačky z východu Slovenska (2018) prináša ďalších vyše 60 povestí a legiend z územia, Spiša, Šariša, Abova, Zemplína.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ľudovít Petraško Skalná kráľovná,

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
01.04.2022 - 01.04.2023

Popis projektu

Skalná kráľovná

Voľné pokračovanie diela Povesti, príbehy a povedačky z východu Slovenska (2018) prináša ďalších vyše 60 povestí a legiend z územia, Spiša, Šariša, Abova, Zemplína. Autorov prístup k spracovaniu tradovaných motívov je podobný ako v predošlom diele ጀ okrem podrobnejšie rozpracovaných povestí ponúka aj bloky krátkych príbehov spojených podobným motívom. Dielo významne vypĺňa medzeru v knižnom spracovaní ľudovej slovesnosti východného Slovenska.


Názov prímateľa
Vydavateľstvo Matice slovenskej, s. r. o.

Celkový rozpočet:
16 917,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €