Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U mešťana Rubigalla

Krátky opis
Hudobno-literárny večer v Klube Rubigall s Miriam Kaiser a Rút Krajčiovou.
Fotogaléria
Názov podujatia
U mešťana Rubigalla: Žalmy kráľa dávida

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
30.09.2022

Popis projektu
Hudobno-literárny večer v Klube Rubigall. Preložené podujatie z júna 2022, ktoré bolo zrušené kvôli chorobe.
Žalmy patria medzi najstaršie literárne útvary.
Väčšina z nich bola napísaná v 10. storočí pred n.l., v čase zlatého veku izraelskej poézie.
Hudobný program s biblickou tematikou spojený s čítaním Žalmov.
Účinkujú: Miriam Kaiser - spev, husle a mandolína, Terézia Mardiaková - gitara, Michal Slamka - husle, Matej Tkáč - violončelo.
Žalmy uvedie a recituje: Rút Krajčiová
Miriam Kaiser je slovenská huslistka, speváčka a skladateľka. Jej v poradí piaty album prináša zhudobnené texty Starého a Nového zákona. Spája klasickú hudbu s prvkami populárnej hudby, world music a pesničkárstvom. Viac info nájdete na http://www.miriamkaiser.sk/?fbclid=IwAR25usxP2Lamo6BkEATAiP4yYBkjnEtr4hAoqnyXAG_Ecz1eX5OBq7JbLHM" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; text-align: inherit; margin: 0px; padding: 0px; -webkit-tap-highlight-color: transparent; display: inline; touch-action: manipulation; font-family: inherit;">www.miriamkaiser.sk.
Vzhľadom na kapacitu priestoru odporúčame rezerváciu miesta vopred.
Podujatie z verejný zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstupné 5€, deti, študenti, ZŤP a seniori 60+ zdarma
Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
8 700,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €