Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kolekcia na rok 2023

Krátky opis
Módna prehliadka autorskej kolekcie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Meritum ( v rámci podujatie Fashion Live!)

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.10.2022

Popis projektu

Najnovšia kolekcia MERITUM je už tradične epickou výpravou do snového sveta autora, ktorý si tentokrát vybral ako nosný prvok variácie koreňových systémov rôznych rastlín, ktoré si vytvárajú svojské, individuálne, vizuálne rozmanité DNA. Akýsi kód, ktorý je špecifický pre každého jedinca. Koreň ako taký je v ponímaní autora symbolom akejsi vlastnej identifikovateľnosti, definíciou toho, kto som a kam patrím – a to vo viacerých rovinách chápania. Práve v rovine odevu a odevného dizajnu je jeho použitie vnímané ako hľadanie a definovanie vlastného tvaroslovia, vlastnej jedinečnosti každého nositeľa – prostredníctvom rovnako jedinečných štruktúr, pretavených do jedinečných dezénov, výšiviek a aplikácií komponovaných do už tradične veľkolepých siluet aj klasickejších odevných prvkov.

Názov prímateľa
Martin Hrča

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
6 798,00 €