Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

GItarové dni

Krátky opis
Projekt Gitarové dni má zámer zdieľať vedomosti a skúsenosti etablovaných umelcov v oblasti pedagogiky a koncertného umenia v rámci prednášok pre pedagógov zuš a majstrovských kurzov pre žiakov zuš, konzervatórií či vysokých umeleckých škôl. Cieľmi projektu je snaha o zlepšenie pedagogickej výučby a motivovanie pedagógov zuš v oblasti gitarovej hry a zdieľanie informácií pre rýchlejší a kvalitnejší progres v rámci majstrovských kurzov je pre žiakov všetkých úrovní.
Fotogaléria
Názov podujatia
Gitarový deň

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
05.10.2022

Popis projektu

Projekt Gitarové dni má zámer zdieľať vedomosti a skúsenosti etablovaných umelcov v oblasti pedagogiky a koncertného umenia v rámci prednášok a majstrovských kurzov, ktoré sú venované pedagógom zuš a žiakom na všetkých úrovniach. Jedným z cieľom projektu je priniesť a informovať o najaktuálnejších trendoch v rámci hudobnej pedagogiky a interpretačnej hry. Lektori Mgr. art. Karol Samuelčík, ArtD. a Mgr. art. Miloš Tomašovič, PhD., budú viesť prednášky na témy: "Analýza gitarových škôl a gitarovej literatúry z hľadiska ich využiteľnosti v úvodných ročníkoch zuš" a "Progresívny prístup k rozvoju pravej ruky a jeho následné využitie v rámci gitarovej hry". Ďalším cieľom projektu je ponúknuť možnosť praktického overenia a zlepšenia svojich schopností v rámci majstrovských kurzov vedených spomenutými umelcami. Majstrovské kurzy sú určené pre všetky úrovne žiakov od základných umeleckých škol až po vysoké školy. Prínosom projektu je informovanie pedagógov o najnovších trendoch v oblasti pedagogiky a interpretačného umenia, ktoré následne vedia aplikovať vo svojej pedagogickej praxi.

Názov prímateľa
La guitarra clásica

Celkový rozpočet:
2 110,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €