Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poďte s nami do knižnice

Krátky opis
Dobová scénka z prostredia Fiľakovského hradu v podaní historickej skupiny Defensores
Fotogaléria
Názov podujatia
O hlúpych vojakoch

Miesto konania / kraj
Lučenec / Lučenec

Termín konania
30.09.2022

Popis projektu

Dobová scénka v podaní historickej skupiny Defensores - posádka fiľakovského hradu je u dlhšiu dobu bez veliteľa a tak sa vojaci oddali alkoholu, zábavám, pytliačeniu po okolí, okrádaniu obyvateľstva. Zanedbali povinnosti ochrancov hradu, vykašlali sa na výcvik so strelnými zbraňami... avšak prichádza nový veliteľ, ktorý s nimi stratený čas rýchlo doženie.

Názov prímateľa
Novohradská knižnica

Celkový rozpočet:
1 750,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €