Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2022 - 19. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Vyhlásenie 19. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže
Fotogaléria
Názov podujatia
19. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
28.09.2022 - 08.10.2022

Popis projektu

Vyhlásenie 19. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže pre školský rok 2022 - 2023. Čas, keď sa môžu školy, knižnice a rodiny prihlasovať do súťaže je dôležitá súčasť propagácie projektu. Osmijanko predstavuje 8 súťažných kapsičiek  s dvomi úlohami. Súčasťou súťažného zošita je príloha venovaná 100. výročiu narodenia spisovateľky Kristy Bendovej, ktoré budeme oslavovať 27. januára 2023. Autormi súťažných otázok sú odborníci z oblasti detskej literatúry a psychológie čítania. Ilustrátorom  tohtoročného súťažného zošita je Ďuro Balogh. Súťaž bude prebiehať v školách, knižniciach a rodinách od decembra 2022 do konca apríla 2023. V tomto období riešia súťažiaci hravé súťažné úlohy. Podporou súťaženia sú literárne lekcie, ktoré počas tohto obdobia organizujeme.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
17 800,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €