Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Košice Artist in Residence 2022

Krátky opis
Re-imagining Embodiment je tanečno-pohybový workshop, ktorý sa sústreďuje na prežité zážitky ako jadro telesných prejavov. Na workshope budeme pracovať s rôznymi témami, ako je hanba, imidž tela, vzťahová empatia a predstavy o odpočinku skrze rôzne telesné intervencie. Čaká nás ponor do nekonečných možností našich tiel, ktorých odblokovanie nám môže pomôcť znovu odkryť rôzne fyzické spôsoby bytia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Reimagining Embodiment - Dance Movement Therapy Workshop

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
26.09.2022

Popis projektu

Dátum a čas: 26. 9. 2022 / 16.00 - 18:00

Miesto: Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice


Re-imagining Embodiment je tanečno-pohybový workshop, ktorý sa sústreďuje na prežité zážitky ako jadro telesných prejavov. Na workshope budeme pracovať s rôznymi témami, ako je hanba, imidž tela, vzťahová empatia a predstavy o odpočinku skrze rôzne telesné intervencie. Čaká nás ponor do nekonečných možností našich tiel, ktorých odblokovanie  nám môže pomôcť znovu odkryť rôzne fyzické spôsoby bytia.


Workshop je otvorený pre všetkých. Nie sú potrebné žiadne predchádzajúce tanečné skúsenosti. Trvanie: 2 hodiny. 

Vstupné dobrovoľné. 

Maximálny počet osôb: 6

Prihlásiť sa môžete na petra.houskova@kair.sk 


Ahmad BaBa je libanonský vizuálny a perfomatívny umelec pôsobiaci v Berlíne, ktorého práca je zakorenená v kritickej interdisciplinarite a antiopresívnych praktikách. Ahmad má skúsenosti s muzickým umením a v súčasnosti študuje tanečnú a pohybovú terapiu na magisterskom stupni so zameraním na rozvoj telesných, umeleckých a terapeutických procesov. 


Jeho vizualizácie približujú identitu z kritickej a kolektívnej archivárskej perspektívy, ktorá sa točí okolo chápania queerness vo vzťahu k mnohovrstevnému Arabovi* Moslimská identita(y). 


Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu.


Názov prímateľa
KAIR

Celkový rozpočet:
54 620,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €